Bajkowe jasełka w Burbank

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości i radości, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Obok choinki, śpiewu kolęd, składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem, są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają nam, że w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Coroczne przedstawienie jasełkowe to już stała tradycja naszej szkoły. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas 2a, 2b oraz 5b, którzy przygotowali przedstawienie pod okiem p. Ani Baszewskiej, p. Marii Jarończyk oraz p. Magdaleny Marciniak.

Tegoroczne jasełka były nietypowe, bo łączyły tradycję z bajkowym światem. Jezus przyszedł na świat po to, by czynić dobro wszystkim ludziom. Wskazywał na właściwe postępowanie wobec bliźniego, dobre uczynki, które prowadzą do zbawienia. Wartości te zawarte są w wielu baśniach i bajkach dla dzieci. Taka właśnie była myśl przewodnia jasełek, które odbyły się w naszej szkole 14 grudnia.

Nowo narodzonemu Jezusowi, nad którym z największą miłością czuwała Najświętsza Maryja Panna i Święty Józef, złożyły wizytę postacie z lubianych i dobrze znanych wszystkim bajek i baśni.  Małego Jezuska odwiedzili: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Sierotka Marysia, stary Rybak, Kopciuszek, Calineczka, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Smerfetka oraz szkolne dzieci, by ofiarować Maleńkiemu różne dary i przekazać pozytywne wartości. Mali bajkowi aktorzy przybywając do stajenki, przynosili narodzonemu Jezusowi dary, a razem z nimi mądre życiowe przesłania.

Kolejny raz jasełka udowodniły, że w szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Należy więc się cieszyć, że tradycja jasełek pozwala każdego roku zabłysnąć i pokazać się małym aktorom. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu szkolnego chóru „Watra” oraz piękne stroje, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt. Publiczność wyraźnie była pod wrażeniem spektaklu.

Po występie głos zabrała dyrektor Anna Palasz, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek, złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Potem kolejno życzenia złożyli ks. Mariusz Lis oraz prezes szkoły p. Beata Firek. 

Na koniec odwiedził nasze dzieciaki Święty Mikołaj, obdarowując wszystkich świątecznymi upominkami.

Wesołych Świąt!!!

dyr. Anna Pałasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *