„Mistrz Pięknego Czytania” – rozstrzygnięcie konkursu

„Mistrz Pięknego Czytania” – 19 września 2023 r. uczniowie z klas 6 – 3L uczestniczyli w szkolnej odsłonie akcji Narodowego Czytania 2023, które połączone zostało w tym roku z II Szkolnym Konkursem Pięknego Czytania. Tegoroczną lekturę była powieść Elizy Orzeszkowej “Nad Niemnem”. O tytuł Mistrza, I Wicemistrza oraz II Wicemistrza walczyło 26 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Każdą grupę obowiązywał inny fragment powieści. Jak wszyscy wiedzą tekst powieści nie należy do łatwych, ale nasi uczniowie poradzili sobie z nim znakomicie.

Celem konkursu było: rozbudzanie pasji do czytania, doskonalenie umiejętności wyrazistego głośnego czytania, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. Każdy uczestnik miał tylko 5 minut na przygotowanie się do czytania. Czytających oceniało jury w składzie: dyr. Anna Palasz, Urszula Jarończyk, Małgorzata Kubasik, Krystyna Skoczeń.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

Klasy 6 – 7

Mistrz – Zborowski Christopher

I Wicemistrz – Biernat Jacob, Lisicki Mikołaj

II Wicemistrz – Wójtowicz Adrian

Klasy 8 – 1L

Mistrz – Grotkowska Weronika

I Wicemistrz – Skupień Monika

II Wicemistrz – Blahusiak Julia

Klasy 2L – 3L

Mistrz – Baszewski Wiktoria

I Wicemistrz – Liszka Zuzanna

II Wicemistrz – Bobak Małgorzata, Harkabuz Gabriela

Rozdanie nagród odbyło się we wtorek 3 października. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy oraz słodkości. Nikt nie wyszedł bez nagrody, ponieważ zarząd szkoły zadbał o to, aby każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie i słodką niespodziankę.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *