Nowy numer „Cogito dla Polonii”

Kochani❤❤❤ Zapraszamy Was do lektury 3. bezpłatnego e-magazynu „Cogito dla Polonii”, w którym zobaczycie, jak pięknie o Polsce oraz polskiej szkole mówią i piszą uczniowie oraz nauczyciele polonijnych szkół. ❤❤ Zabierzemy Was do miejsc, gdzie bije serce nastoletniej Polonii.❤❤W tym numerze nie mogło zabraknąć materiałów pomocnych w zdobywaniu wiedzy o Polsce, do przygotowywania ciekawych prezentacji na lekcję języka polskiego, historii Polski, a także pisania wypracowań 🙂🙂.

E-wydanie do pobrania w Polonijnej Bibliotece Cyfrowej 👉👉

http://www.pbc.uw.edu.pl/28386/1/CogitoDlaPolonii_3_2023.pdf

A co w 3. numerze❓

✅ „Biel i czerwień” – wywiad z uczniami Polskiej Szkoły Sobotniiej im. Św. Jana Kantego w Nottingham ✅Rozmowa o podróży życia z uczniem Kristianem ✅Tekst Julii ze Szkoły Polskiej w Cork, laureatki konkursu „Polska szkoła jest super!” ✅ „Jestem dumna z moich uczniów” – mówi Pani Dyrektor Zespołu Polskich Szkół Ogólnokształcących im. Ity Kozakiewicz w Rydze ✅ A ponadto:

✅Kim był ojciec polskiej literatury i jakie są jego utwory ✅Poradnik na lekcję języka polskiego: jak szukać przesłania w wierszach ✅Przepis na wypracowanie inspirowane polskimi lekturami ✅Rok 2023 – Rokiem Korfantego – opowieść o jednym z ojców niepodległej Polski ✅Pierwsze zdanie po polsku, pierwszy film, pierwszy komiks… ✅Ciekawostki o polskiej kulturze ✅Na lekcję historii: powstanie wielkopolskie w 1918 roku – dlaczego było tak ważne ✅Imiesłowy – powtórka przed sprawdzianem z gramatyki ✅Wizyta polskich uczniów z Kazachstanu w Polsce, którą zorganizowała Fundacja “Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego ✅Wirtualna Jesień w Muzeum – superprojekt Fundacji Edukacji Polonijnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *