Przegląd Zespołów Pieśni i Tańca PNA 2017

        Dnia 12 marca 2017 roku w audytorium Lane Tech High School odbył się coroczny koncert zespołów pieśni i tańca zrzeszonych pod skrzydłami Związku Narodowego Polskiego. Na scenie zaprezentowało się kilkanaście zespołów, a tancerze w różnych grupach wiekowych zachwycili licznie zgromadzoną publiczność różnorodnością strojów oraz oryginalnością układów. Gościem honorowym był konsul generalny Piotr Janicki. Nie zabrakło też przedstawicieli PNA z prezesem Franciszkiem Spulą na czele.
     Zespół Szkoły im. Adama Mickiewicza “Świtezianie” jak co roku wspaniale wystąpił podczas koncertu, wprawiając w dumę zarówno rodziców jak i opiekunów. 70 tancerzy zostało podzielonych na dwie grupy. Młodsza grupa po raz pierwszy zaprezentowała się w nowych strojach sprowadzonych specjalnie na tę okazję z Polski. Dzieci pokazały tańce Beskidu Śląskiego. Grupa starsza natomiast zatańczyła tańce góralskie, co spotkało się z ciepłym przyjęciem publiczności. Piękne góralki z naszej szkoły mocnymi głosami odśpiewały przyśpiewki Skalnego Podhala, a sprawni górale brawurowo odtańczyli zbójnckiego.
     Kolejny przegląd zespołów PNA dopiero za rok, ale już teraz można zapisać dziecko do grupy “Świtezianie”, która spotyka się na próbach w każdą środę w sali St. Albert​ przy budynku szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *