Tak świętowaliśmy w Burabnk Dzień Nauczyciela

​Dnia 18 października wszyscy uczniowie Polskiej Szkoły im. Adama Mickiewicza w Burbank zebrali się wraz ze swymi nauczycielami, katechetami, pracownikami szkoły, Zarządem i Dyrekcją na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku trudne i zaszczytne zadanie przygotowania programu artystycznego spoczęło na najstarszych członkach naszej szkolnej społeczności – klasach licealnych.
Po krótkim powitaniu zgromadzonych gości nastąpiło uroczyste odczytanie życzeń dla naszych kochanych nauczycieli. Specjalnie przygotowany zwój manuskryptu został rozwinięty przez ucznia prowadzącego akademię i do wszystkich pedagogów popłynęły serdeczne, staropolskie życzenia od wdzięcznych za wszelki trud „basałyków”.


Dalsza część programu, w którego powstanie zaangażowały się aż trzy klasy licealne, przebiegała w humorystycznym nastroju – uczniowie odgrywali inscenizacje z życia klasowego, w żartobliwy sposób ukazując rozmaite sytuacje, które w klasie nie zawsze kończą się bez konfliktu, czy przysłowiowej „dwói”.
Młodzi aktorzy poradzili sobie z tym zadaniem wyśmienicie! Oprócz zabawnych dialogów między uczniami i nauczycielami, starali się jak najwierniej odtworzyć zachowanie panujące w prawdziwej klasie. Nie zabrakło więc kreatywnych uczniowskich ubiorów, latających po klasie papierowych rakietek, czy uczniowskich zeszytów, w których aż roiło się od błędów skrupulatnie napiętnowanych przez wcielające role nauczycielek dwie uczennice. Występ artystów został hojnie nagrodzony gorącymi owacjami.


Całość dopełniona była wyświetlanymi na dużym ekranie fotografiami wychowawców, pochodzącymi z czasów ich dzieciństwa. Zdjęcia te wywołały euforię radości, zwłaszcza wśród najmłodszej części widowni.  Po zakończonym spektaklu na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka: występ grupy tanecznej Zespołu Pieśni i Tańca „Świtezianie”. Tym razem członkiwie zespołu zaprezentowali kompilację tańca nowoczesnego w rytmie muzyki hip-hop. Tą część programu wszyscy oglądali już na stojąco, raz po raz nagradzając brawami skomplikowane akrobacje poszczególnych tancerzy.

Na zakończenie wszyscy odśpiewali naszym drogim pedagogom „Sto lat”, po czym uczniowie wręczyli każdemu nauczycielowi piękną wiązankę kwiatów. Następnie ksiądz Lesław udzielił świętującym nauczycielom specjalnego błogosłąwieństwa. W ten oto sposób Dzień Nauczyciela w roku 2016 wpisał się na stałe w karty historii naszej szkoły. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *